Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

40. LECIE NOCNEJ ZMIANY BLUESA – KONCERT W BDK

1 lipca 2022, 20:30 - 22:00

I LIPCA 2022, O GODZ. 20:30, Brodnicki Dom Kultury oraz Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz zapraszają na koncert najpopularniejszego polskiego wykonawcy bluesa – Sławka Wierzcholskiego i stworzonej przez niego formacji,
NOCNA ZMIANA BLUESA.

Grupa, w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!) osiągnęła sukcesy, którymi można by obdzielić nie jednego artystę: dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, m.in: z Charlie Musselwhite’m czy Louisiana Red’em, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu- B.B. Kinga czy Blues Brotherss, kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe.
 BILETY 30 zł, w BDK albo przelewem na nasze konto 09 1020 5024 0000 1802 0010 1022. Nie zapomnijcie tylko w tytule przelewu wpisać KONCERT NZB!?
********************************************
Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny, zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego w Krakowie!
Na koncert zespołu złożą się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty NZB. Nie zabraknie takich numerów jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa”, będący kulminacją każdego występu. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!
A przy okazji, będzie można kupić książkę (i spotkać się z autorem), której promocja odbyła sie niedawno w BDK, pt. „BRODNICA BLUES”, o historii Campingu Muzycznego w Brodnicy.

Szczegóły

Data:
1 lipca 2022
Czas:
20:30 - 22:00

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizatorzy

BRODNICKI DOM KULTURY
URZĄD MIEJSKI W BRODNICY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content