Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – eliminacje powiatowe

20 marca 2019, 10:00 - 13:00

Brodnicki Dom Kultury rozpoczął przygotowania do
64. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
!

Konkurs adresowany jest do młodzieży ze szkół średnich oraz dorosłych. W kategorii dorosłych mogą wystąpić wszyscy, którzy nie uczą się już w szkole średniej, czyli: studenci, osoby pracujące (lub niepracujące) oraz seniorzy. W tej kategorii wstęp na konkurs mają zamknięty jedynie studenci i absolwenci uczelni aktorskich. Do udziału w Konkursie zachęcamy zwłaszcza dorosłych, bo to jedyne tego rodzaju przedsięwzięcie dla dorosłych amatorów recytacji.
Eliminacje powiatowe odbędą się w Brodnickim Domu Kultury,
20 MARCA 2019, o godz. 10:00.
Najlepsi zakwalifikują się do eliminacji rejonowych, które odbędą się
5 KWIETNIA 2019,
w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury, w Toruniu.
Konkurs odbywa się w czterech turniejach:
WYWIEDZIONE ZE SŁOWA, TEATRZE JEDNEGO AKTORA (monodramy), RECYTATORSKIM i POEZJI ŚPIEWANEJ.

KARTY ZGŁOSZENIA oraz REGULAMIN do pobrania ze strony – https://woak.torun.pl/event/64-ogolnopolski-konkurs-recytatorski/
Wypełnione karty zgłoszeń należy dostarczyć do Brodnickiego Domu Kultury osobiście lub przesłać e-mailem, na adres bdk6@wp.pl, z dopiskiem OKR 2019, najpóźniej do 8 MARCA 2019.

Organizatorem konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie, natomiast koordynacją wydarzenia w powiecie brodnickim zajmuje się Aneta Giemza-Bartnicka, z Brodnickiego Dom Kultury (tel. 56 49 838 05 lub 56 49 821 42).

Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Recytatorski, nazywany potocznie „okaerem”, miał miejsce w 1953 roku i był w całości poświęcony twórczości Adama Mickiewicza. Repertuar Konkursu został później poszerzony o teksty z literatury polskiej i światowej. Przez pierwszych 30 lat w konkursie wystąpiło ponad 3 miliony osób. Byli w tej grupie miłośników słowa i literatury, mieszkańcy wielkich miast i małych wiosek, studenci i robotnicy, żołnierze i nauczyciele, licealiści i emeryci. Zapytani o to, co zyskali biorąc udział w Konkursie, zgodnie odpowiadali – awans duchowy i najpiękniejszą przygodę w życiu.
Mamy nadzieję, że wzorem lat ubiegłych będziemy mogli liczyć również na Państwa zainteresowanie.

Szczegóły

Data:
20 marca 2019
Czas:
10:00 - 13:00

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury