Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF „BRODNICA” ZAPRASZA – „IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA”.

24 listopada 2023, 18:00 - 20:00

15PLN

„Ikar. Legenda Mietka Kosza” – 24 listopada zapraszamy na poruszający film o niewidomym geniuszu fortepianu

Historia Mietka Kosza zasługuje na opowiedzenie. Mały, ociemniały chłopczyk z zamojskiej wsi, wbrew wszystkiemu – chorobie, niezrozumieniu, a wreszcie odrzuceniu – uparcie dąży do realizacji swoich marzeń: chce zostać wielkim muzykiem i znaleźć prawdziwą miłość. I to jest w naszym filmie najważniejsze” – mówią producentki filmu „Ikar. Legenda Mietka Kosza”, Renata Czarnkowska-Listoś i Maria Gołoś.

Mietek (Dawid Ogrodnik) jako dziecko traci wzrok. Jego matka (Jowita Budnik), oddaje go pod opiekę sióstr zakonnych w Laskach. W ośrodku dla niewidomych chłopiec odkrywa, że muzyka może stać się sposobem, dzięki któremu może na nowo widzieć i opowiadać świat. Zostaje pianistą klasycznym, jednak dopiero kiedy odkryje jazz, postawi sobie cel: zostać najlepszym pianistą jazzowym w Polsce. Odnosi coraz większe sukcesy, nie tylko w kraju, ale i na świecie. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się charyzmatyczna wokalistka Zuza (Justyna Wasilewska). To spotkanie zmieni jego życie.

„Kiedy poznałem życiorys i twórczość Kosza, nie mogłem uwierzyć, że w naszym kraju został on prawie całkowicie zapomniany. Mimo że wzbraniałem się przed tym, by po filmie „Chce się żyć” reżyserować kolejny obraz o niepełnosprawnym bohaterze, zdecydowałem się na tę idącą pod prąd biografię (…). Mietek Kosz był normalnym facetem, ze swoimi zaletami i wadami. Muzycy go podziwiali, ale się go bali” – mówił reżyser Maciej Pieprzyca.

 ____________________________________________________________
KARNET CZŁONKOWSKI – 15 zł (płatne przy wejściu lub na konto 09 1020 5024 0000 1802 0010 1022 – w tytule wpłaty proszę podać imię i nazwisko oraz dopisać DKF BRODNICA).
*******************************************

Szczegóły

Data:
24 listopada 2023
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
15PLN

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

DKF „BRODNICA”
Email:
dkfbrodnica@gmail.com

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content