Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

DKF „BRODNICA” ZAPRASZA – „SZUKAJĄC VIVIAN MAIER”

13 października 2017, 18:00 - 20:00

Wracamy po wakacyjnej przerwie!
Dyskusyjny Klub Filmowy „BRODNICA”, działający przy BDK – Brodnicki Dom Kultury, zaprasza w piątek, 13 PAŹDZIERNIKA, na wielokrotnie nagradzany film, „SZUKAJĄC VIVIAN MAIER”.
Seans rozpocznie się o godz. 18.
Film pokazywany na festiwalach całego świata – od Toronto i Berlina po Miami i Rio de Janeiro – przedstawia niewiarygodną, ale prawdziwą historię życia Vivian Maier, wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent. 
Całe życie pracowała jako skromna niania, opiekując się dziećmi z zamożnych rodzin. Nikt nie zwracał uwagi na to, że każdego dnia, w każdej wolnej chwili, robiła setki zdjęć, których nigdy nikomu nie pokazała, a większości nawet nie wywołała. Nikt nie wiedział o jej życiowej pasji, dzięki której stała się znana na całym świecie. 
Kilka lat temu, zaraz po śmierci Maier, przypadkowo odkryto kontener, w którym przechowywała swoje prace. Znaleziono w nim ponad 100 000 negatywów zawierających zdjęcia, których nikt wcześniej nie widział, a które wkrótce wywołały furorę na całym świecie. Maier z dnia na dzień została uznana za jedną z najważniejszych artystek XX wieku, a światowe galerie ustawiły się w kolejce, by pokazywać jej prace. 
Kim była kobieta, która nikomu nie zdradziła swojej pasji? Czy zdawała sobie sprawę ze swojego talentu? Jaką skrywała tajemnicę? (opis dystrybutora)

Szukając odpowiedzi na te i inne pytania zapraszam na film, także koneserów, którzy nie są członkami DKF „BRODNICA”.
Wstęp wolny.

Szczegóły

Data:
13 października 2017
Czas:
18:00 - 20:00