Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DKF „BRODNICA” ZAPRASZA – „Stany Zjednoczone kontra Billie Holiday”

28 maja, 18:00 - 20:00

WRACAMY!!! 💥💥💥
Nie wiemy na jak długo, więc nie pytamy, nie wnikamy, tylko cieszymy się tym, co mamy i od razu korzystamy z okazji, żeby z Wami się spotkać😁
I z Billie Holiday. Z nią też się spotkamy🥰🤩
Zapraszamy do Ameryki lat 40., w której prawie wszystkie kobiety miały od 20 lat prawo głosu. To znaczy, nie wszystkie. Czarnoskóre kobiety nie miały go w ogóle. Ich głosem przemawiała Billie Holiday – Lady Day.
– Mogła wyrazić więcej emocji w jednym refrenie niż większość aktorek w trzech aktach – powiedziała o niej kiedyś Jeanne Moreau.
Holiday uchodzi za największą – obok Elli Fitzgerald – jazzową pieśniarkę XX w. Została nią wbrew wszystkiemu.
Los dotknął ją okrutnie. W dzieciństwie doświadczyła molestowania seksualnego i padła ofiarą gwałtu, mając 14 lat pracowała już jako prostytutka, a przez większość swojego dorosłego życia była uzależniona od narkotyków i alkoholu. Dwukrotnie lądowała w więzieniu. Zmarła przedwcześnie, w wieku 44 lat, na marskość wątroby. Kiedy umierała w nowojorskim szpitalu była skuta kajdankami, a przy drzwiach stali policjanci – pilnowali, by aresztowana za posiadanie narkotyków artystka nie uciekła.
O zmaganiach Billie Holiday ze sławą, miłością i uzależnieniem opowiada film „The United States vs. Billie Holiday”.
„Stany Zjednoczone kontra Billie Holiday” to amerykański dramat biograficzny w reżyserii Lee Danielsa, oparty na książce „Chasing the Scream: The First and Last Days of the War on Drugs”, autorstwa Johanna Hariego. Autorką scenariusza jest Suzan-Lori Parks, a w filmie obok Andry Day wystąpi, między innymi, znany z filmu „Moonlight”, Trevante Rhodes.
ZAPRASZAMY!
PS. Wstęp wolny:-)

Szczegóły

Data:
28 maja
Czas:
18:00 - 20:00

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

DKF „BRODNICA”
Email:
dkfbrodnica@gmail.com

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content