Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

ELENI – koncert

1 marca, 19:00 - 20:30

60PLN

1 MARCA ZAPRASZAMY NA KONCERT NAJBARDZIEJ POLSKIEJ GRECZYNKI, ELENI! 
Eleni, to jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej. Pierwszą płytę długogrającą „Po słonecznej stronie życia” nagrała z zespołem „Prometheus” w 1977 roku i od tej pory nieprzerwanie koncertuje.
W 1980 roku nagrała swoją pierwszą solową płytę „Ty jak niebo, ja – jak obłok”, która okazała się wielkim sukcesem i w 1982 roku doczekała się swojej anglojęzycznej wersji pt. „Lovers”.
Nagrała ponad 20 płyt, w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem „Złotych Płyt” oraz dwie „Platynowe Płyty”.
Wylansowała i wyprowadziła na pierwsze miejsca krajowych list przebojów takie piosenki jak: „Miłość jak wino”, „Chcę kochać”, „Ballado hej”, „Na miłość nie ma rady”, „Dla Ciebie jestem ja”, „Niech lato spełni sny”, „Pożar w godzinie serc”, „Spójrz z dwóch stron”, „Wakacyjny flirt”, „Coś z Odysa” i „Aleksandria”.
Kilkakrotnie wygrywała niezwykle popularny plebiscyt „Lata z Radiem” za co uhonorowano ją tytułem „Królowej Polskiej Piosenki.
W roku 1986 w telewizyjnym plebiscycie, otrzymała prestiżową nagrodę „Victora”.
Wielokrotnie występowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, brała udział w Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze oraz w Good News Festival w Częstochowie.
Oprócz występów na większych krajowych scenach, koncertowała w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii.
W swoim repertuarze posiada piosenki takich kompozytorów jak Kostas Dzokas, Aleksander Białous, Andrzej Ellmann, Krzesimir Dębski, Jarosław Kukulski, Piotr Kałużny, Jerzy Milian i Waldemar Parzyński, do których teksty napisali znakomici literaci Lech Konopiński, Jacek Bukowski, Andrzej Kuryło, Janusz Kondratowicz, Magda Wojtaszewska czy Nikos Chadzinikolau.
Na stałe współpracuje z Kostasem Dzokasem (kompozytorem większości jej piosenek) oraz Aleksandrem Białousem.
źródło: oficjalna strona internetowa Eleni
foto: Kostas Dzokas
BILETY 60 ZŁ (sekretariat BDK)

Szczegóły

Data:
1 marca
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
60PLN

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury