Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„FEET OF YOUR OUTFIT”, czyli tożsamość ubioru – wystawa i warsztaty

2 października, 19:00 - 3 października, 19:00

2 i 3 PAŹDZIERNIKA ZAPRASZAMY DO BDK NA WYDARZENIE POD NAZWĄ “FEET OF YOUR OUTFIT”, czyli tożsamość ubioru.

Prześledź ścieżkę życia swojego stroju! A gdyby tak można byłoby dowiedzieć się, kto był pierwszym właścicielem naszych ubrań? Jaką drogę przebyły zanim znalazły się w naszych rękach? W jakim celu zostały wyprodukowane? Jaką historię kryją? Jaką mają tożsamość?
Projekt ma na celu przede wszystkim wzbudzić w nas refleksję, głównie na temat tego, w co się ubieramy oraz skąd te ubrania pochodzą, ale również wykazać wartość dodaną jaka istnieje w ubraniach z drugiej ręki. Kupowanie ubrań w sklepach typu second hand jest często pejoratywnie kojarzone. Właśnie z tego względu, iż ktoś te stroje już kiedyś nosił. Chcemy pokazać, że właśnie to, iż ubrania były wcześniej użytkowane, stanowi ich wartość. Kupujemy wyjątkową odzież z własną tożsamością i nadajemy im nową.
2 PAŹDZIERNIKA, przy okazji wystawy „Feet of your outfit” odkryjemy historie ubrań z lumpeksu, badając ich tożsamość, na chwilę staniemy się detektywami odzieży.
3 PAŹDZIERNIKA ZAPRASZAMY DO BDK NA BEZPŁATNE WARSZTATY Z PRZERABIANIA UBRAŃ!
Masz ulubione ubranie które nie nadaje się już do noszenia? Zapisz się na warsztaty kreatywnego przerabiania ubrań! Toniemy w ciuchach, nasze szafy uginają się pod ciężarem nowych ubrań, a szuflady pękają w szwach. Wydaje się, nam, że do szczęścia potrzeba nam jeszcze jednej pary butów, jeszcze jednej torebki, sukienki itp. Ideą WSPÓŁDZIELENIA, która staje się coraz bardziej popularna na całym świecie jest tchnięcie drugiego życia w to, czym już dysponujemy, ukazanie możliwości kreatywnego wykorzystania różnych materiałów wtórnych, w tym ubrań.
Przynieś więc swoje spodnie, bluzki, płaszcze, które chcesz zwęzić, poszerzyć, skrócić , poprawić lub uszyć z nich coś zupełnie innego (torbę, worek, kosmetyczkę, pokrowce na poduszki itp.).
Warsztaty będą prowadzone przez kilka osób równocześnie, przy różnych stanowiskach
Każdy uczestnik będzie mógł odwiedzić każde stanowisko.
Planowane stanowiska: *haft, *malowanie na ubraniach, *ozdabianie ubrań, *sprayowanie ubrań.
Wydarzenie poprowadzi Ludmiła Malinowska – dyplomowana stylistka i kreator wizerunku, wraz z członkami Fundacji Lokalni Bohaterowie.
UWAGA! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!
Zapisy pod tel 564982142

Prosimy pamiętać o obowiązku zakrywania twarzy podczas zwiedzania wystawy i warsztatów!

Szczegóły

Start:
2 października, 19:00
Koniec:
3 października, 19:00

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizatorzy

BRODNICKI DOM KULTURY
FUNDACJA „LOKALNI BOHATEROWIE”

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury