Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KINO (nie tylko) KOBIET – „WIKING”

22 września 2022, 18:00 - 20:00

22 WRZEŚNIA ZAPRASZAMY NA FILM „WIKING”!

PRZEPRASZAMY, Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH FILM „EVIS” PUŚĆIMY W INNYM TERMINIE.

Twórca „The VVitch” i „Lighthouse”, funduje nam tym razem wykutą w nordyckim ogniu baśń o zemście, która poraża brutalnością, a jednocześnie oczarowuje fantastycznym klimatem zakorzenionym w mitologii północnych krajów.  Wiking to jeden z najciekawszych filmów 2022 roku. Kostiumową produkcję oparto na skandynawskiej legendzie, która była inspiracją dla Szekspira, gdy pisał Hamleta. Za kamerą stoi  Robert Eggers, który był niezwykle doceniany za fantastycznego „Latarnika” z Robertem Pattisonem i Wilemem Dafoe.
Islandia, X wiek. Film opowiada o zemście, i pokazuje, jak daleko posunie się książę Wikingów, aby szukać sprawiedliwości dla swojego zamordowanego ojca.

Amleth (Alexander Skarsgård), który w dzieciństwie musiał uciekać z rodzinnej wioski po tym, jak doszło w niej do brutalnego zamachu na jego ojca, a jednocześnie wodza plemienia Wikingów, musi pomścić ojca, uwolnić matkę i zabić wuja. Tym trzem priorytetom podporządkowuje swoje życie . Dorosły już następca tronu po latach wraz z hordą barbarzyńców bezlitośnie plądruje wioski na wschodzie Europy. Napotkana podczas jednej z wielu rzezi wieszczka (Björk) przypomina mężczyźnie o złożonej przysiędze pomszczenia Aurvandila (Ethan Hawke). Amleth, podszywając się pod niewolnika, dostaje się do Islandii, gdzie wraz ze słowiańską wiedźmą (Anya Taylor-Joy) obmyśla plan obalenia Fjölnira (Claes Bang), który po zabójstwie brata poślubił jego żonę (Nicole Kidman) i zasiadł na tronie.

WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA SĄ BEZPŁATNE – NIE MA BILETÓW, NIE MA REZERWACJI.

Szczegóły

Data:
22 września 2022
Czas:
18:00 - 20:00

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

KINOTEKA BRODNICA
Telefon:
+48 668 123 284
Email:
kinotekabrodnica@gmail.com
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/kinotekabrodnica/

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content