Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

KINO POD GWIAZDAMI – „1917”, „SKANDAL – EWENEMENT MOLESTY”

23 lipca, 21:30 - 24 lipca, 01:00

23 LIPCA ZAPRASZAMY DO KINA POD GWIAZDAMI!
W uroczej scenerii parku, przy Brodnickim Domu Kultury, obejrzymy dwa filmy:
* GODZ. 21:30 – „1917”, czyli I wojna światowa w obiektywie geniusza., w reżyserii SAMA MENDEZA, to nie tylko piękny obrazek Roger Deakinsa (znanego nam już ze świetnych zdjęć do „Blade Runner:a 2049”), wchłaniający widza przy pomocy niezrównanej estetyki. To także pasjonująca historia o wojnie, która nie miała sensu. Czymś na swój sposób urokliwym jest powaga spraw przedstawionych przez reżysera. Przypomnijmy: w trakcie pierwszej wojny światowej zginęło kilkanaście milionów ludzi, tymczasem dwójka nisko postawionych żołnierzy, niezbyt dobrze uzbrojonych, zostaje wysłana w celu uratowania 16 tysięcy osób. Wydaje się jednak, że ów “zgrzyt” nie jest wynikiem patetycznego podejścia Mendesa do sprawy, lecz efektem przewrotności, oddaniem jeszcze większego absurdu działań wojennych, w których sukcesem było przeniesienie linii frontu o kilka kilometrów błota w jedną czy drugą stronę. Bohaterowie walczą o uratowanie dwóch batalionów, a obok niezauważalnie giną setki tysięcy żołnierzy (za filmawka.pl)
* GODZ. 23:30 – „SKANDAL – EWENEMENT MOLESTY”.
Ursynowskie blokowiska, w połowie lat 90-tych. Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, kleić bity i… dobrze się bawić.
Na ich pierwszą płytę – „Skandal” – nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafia na półki sklepowe i od razu staje się hitem! Molesty słuchali wszyscy a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.
Zdolne dzieciaki dorosły, a ich drogi się rozeszły. Jak teraz dają sobie radę na muzycznym rynku i w życiu? Co pozostało z dawnych ideałów? Czy wiedzieli, że tak będzie?
Ten film to wehikuł czasu, który przenosi nas do lat, gdzie wszystko było proste a kumple byli kimś więcej, niż rodzina.
ZAPRASZAMY, WSTĘP WOLNY!

 
 

Szczegóły

Start:
23 lipca, 21:30
Koniec:
24 lipca, 01:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/166862338740872?active_tab=about

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content