Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KONCERT AKORDEONOWY – „OD CHOPINA DO PIAZZOLLI”

15 sierpnia 2018, 17:00 - 18:30

15 SIERPNIA ZAPRASZAMY NA DUŻY RYNEK W BRODNICY, NA KONCERT Harmonium Duo, który tworzą dwaj akordeoniści – Hubert Giziewski oraz IWO JEDYNECKI!

Usłyszymy, m.in.:, dzieła Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Arama Chaczaturiana, Aleksandra Borodina, Witolda Lutosławskiego i Astora Piazzolli.

IWO JEDYNECKI – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, w klasie akordeonu prof. Jerzego Łukasiewicza i dr. Rafała Grząki. W roku 2014 odbył półroczne studia w ramach programu Erasmus w Conservatorio Superior de Musica de Aragon (Saragossa, Hiszpania), w klasie znakomitego hiszpańskiego akordeonisty Inakiego Alberdiego. Wielokrotny laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali akordeonowych. Jako solista występował w renomowanych salach koncertowych takich jak: Studio koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Zamek Królewski w Warszawie, sala koncertowa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Galeria Porczyńskich w Warszawie, Filharmonia Lwowska, Teatro Comunale w Bari (Włochy).  Iwo Jedynecki jest jednym z najbardziej obiecujących akordeonistów młodego pokolenia w Polsce (informacje ze strony http://preludium.edu.pl/o-nas/iwo-jedynecki/)

HUBERT GIZIEWSKI – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i laureat głównych nagród konkursów w Stalowej Woli (1993), Chełmie (1995, 1999, 2001), Mławie (2005), Ibla-Ragusa (2005) i Castelfidardo (2005, 2006). Wielokrotnie występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych i centrach artystycznych w Polsce, takich jak: Filharmonia Narodowa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Lutosławskiego, a także za granicą, m.in.: w Suntory Hall (Japonia), Carnegie Hall (Nowy Jork). Występował z recitalami także w Arabii Saudyjskiej, Bułgarii, Maroko, Niemczech, USA, we Włoszech oraz na Litwie. Był stypendystą Lions Club Warszawa Nike. Hubert Giziewski jest założycielem duetu Harmonium Duo, specjalizującego się w klasycznej muzyce kameralnej, a także współtwórcą innowacyjnego projektu Kameralna Harmonia, z fidelistką Katarzyną Kamer (info ze strony http://pl.chopin.nifc.pl/chopin/persons/text/id/7766, zdjęcie  z https://www.facebook.com/HarmoniumDuo/)

Szczegóły

Data:
15 sierpnia 2018
Czas:
17:00 - 18:30

Organizator

BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury