Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

KINO MOCNE – NOC HORRORÓW

3 listopada 2017, 18:00

3 LISTOPADA, OD GODZ. 18:00 ZAPRASZAMY DO BDK NA NOC HORRORÓW!

Jeśli jesteście fanami mocnych wrażeń i Waszą ulubioną rozrywką jest oglądanie horrorów, to KINOTEKA BRODNICA przygotowała coś specjalnie dla Was! 

Na maraton strachu złożą się na takie makabryczne filmy, jak:
*18:00 – „ZBAW NAS ODE ZŁEGO” (118 min.)
Oficer nowojorskiej policji Ralph Sarchie (ERIC BANA) prowadzi dochodzenie w sprawie serii tajemniczych morderstw. Pomaga mu niekonwencjonalny ksiądz (EDGAR RAMIREZ), który jest przekonany, że w sprawy są zamieszane siły nieczyste….
Scenariusz do filmu, na podstawie książki autorstwa Ralpha Sarchie i Lisy Collier Cool napisali reż. Scott Derrickson („SINISTER”) i Paul Harris Boardman.

*20:00 – „SHUTTER: WIDMO” (97 min.)
„Niewiele pojawia się dobrych tajlandzkich horrorów, ale kiedy już się taki trafi, trzeba go zobaczyć. (…) Wszystkim, którzy sądzili, że azjatycki horror nie jest już ich w stanie niczym zaskoczyć, radzę dobrze się zastanowić. SHUTTER – WIDMO przeraża i wciąga – gęsia skórka pojawia się u widza bardzo wcześnie i nie schodzi do samego końca filmu. Powinniście go zobaczyć, bo to najlepszy film, jaki widziałem od wieków. Coś czuję, że niedługo pojawi się wersja hollywoodzka.” (Slasherpool) I wszystko na ten temat?

*22:00 – „AUTOPSJA JANE DOE” (86 min.)
Co byś zrobił, gdybyś został zamknięty w kostnicy, z której nie ma drogi ucieczki..? „Autopsja Jane Doe” norweskiego reżysera André Øvredala jest bardzo zgrabnym filmem na pograniczu horroru i dramatu, który umiejętnie i prostymi środkami buduje napięcie grozy. Jane Doe, to w policyjnym żargonie określenie niezidentyfikowanych zwłok żeńskich. Takie właśnie ciało odnajduje policja w prologu filmu. Jako że policjanci nie mają żadnych innych poszlak, postanawiają wysłać ciało do analizy, do biura zaprzyjaźnionego koronera. Tak rozpoczyna się właściwa część filmu, opowiedziana z perspektywy duetu ojciec – syn…

DO POBRANIA – ZGODA RODZICA/OPIEKUNA DLA OSOBY NIELETNIEJ

Szczegóły

Data:
3 listopada 2017
Czas:
18:00