Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

2 kwietnia 2020, 12:15 - 15:00

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Od kilku lat w szerzenie wiedzy na temat tego zaburzenia aktywnie włączają się Brodnicki Dom Kultury, magistrat, lokalne media, szkoły i przedszkola. Nie inaczej będzie w tym roku.
O 12:15, wspólnie z Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne”Zaczarowany Ołówek” zapraszamy na  seans przyjazny sensorycznie, podczas którego wyświetlimy bajkę  Studia Disney’a, „PIOTRUŚ PAN”.  W czasie seansu światła nie będą całkowicie gaszone, a jedynie przyciemniane, by nie budzić lęku wśród wrażliwych widzów, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu, a resztą otoczenia w sali kinowej. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób z nadwrażliwością, nie obowiązuje też zasada zachowania całkowitej ciszy, tzn. można komentować film, śpiewać piosenki, tańczyć, swobodnie wyrażać ekscytację. Wejście i wyjście na salę odbywa się tą samą drogą, co zmniejszy lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie się w przestrzeni kina. Seans przyjazny sensorycznie uwzględnia specyficzne potrzeby osób ze spektrum autyzmu, mamy nadzieję, że pozwoli to dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką.
A CZY TY WIESZ, CZYM TAK NAPRAWDĘ JEST AUTYZM? O GODZ. 13:30 ZAPRASZAMY DO KINOTEKI KAŻDEGO, KTO CHCE DOWIEDZIEĆ SIĘ O NIM CZEGOŚ WIĘCEJ.
„ŻYCIE ANIMOWANE”,
to film adresowany właśnie do Ciebie. Powstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza i laureata Nagrody Pulitzera) dokument, opowiada historię 23.letniego Owena Suskinda – autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się, jak żyć w prawdziwym świecie.
„Życie animowane” to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc, jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.
WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA SĄ BEZPŁATNE!

Szczegóły

Data:
2 kwietnia 2020
Czas:
12:15 - 15:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/194518311885519/

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizatorzy

KINOTEKA BRODNICA
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE TERAPEUTYCZNE „ZACZAROWANY OŁÓWEK”

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury