Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WARSZTATY TEATRALNE Z JANUSZEM STOLARSKIM

3 grudnia 2022, 11:00 - 17:00

Teatr był i jest składnikiem życia społecznego. Od początku swego istnienia jeszcze w czasach starożytnych, miał ścisły związek z życiem danej społeczności i nie tylko odzwierciedlał to życie, lecz był samym życiem. W Grecji, kapłani Asklepiosa, boga sztuki lekarskiej, wznosili medyczno-terapeutyczne sanktuaria (tzw. asklepiejony), w których zalecanym elementem kuracji był udział w widowiskach teatralnych, prezentowanych w budowanych w tym celu amfiteatrach i odeonach. Rozwojowi greckiej praktyki terapeutyczno-teatralnej towarzyszyła refleksja dotycząca pojęcia kátharsis (gr. oczyszczenie), która uzasadniała uzdrowicielską funkcję sztuki (za encyklopediateatru.pl).

Jaką moc oddziaływania ma teatr, jak dzięki niemu można wykształcić umiejętności współpracy z innymi ludźmi i jak aktywność teatralna może przyczynić się do osiągania celów w dziedzinach pozaartystycznych dowiecie się 3 grudnia 2022, podczas  warsztatów teatralnych, o charakterze artystyczno-ekspresyjnym, które poprowadzi znamienity aktor, reżyser i pedagog teatru, JANUSZ STOLARSKI.
Zapraszamy młodzież i dorosłych (do 21 lat).
Zapisy pod tel. 501 076 478

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Warsztaty poprzedzi spotkanie z Edytą Rżeńską – terapeutką z Ośrodka Terapii i Rozwoju Osobistego.

Zadanie dofinansowane przez Urząd Miejski w Brodnicy z Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Zapobieganiu Narkomanii.

 

Szczegóły

Data:
3 grudnia 2022
Czas:
11:00 - 17:00

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content