Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„ZRÓB WYSTAWĘ W BDK” – EWA SZYMIELEWICZ

10 grudnia 2021, 18:00 - 19:30

10 GRUDNIA 2021 ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ EWY SZYMIELEWICZ, W RAMACH PROJEKTU
„ZRÓB WYSTAWĘ W BDK!”

         Kolejna artystka, która zaprezentujemy Państwu w ramach naszego przedsięwzięcia, jest Ewa Szymielewicz – urodzona w 1980 roku brodniczanka, doktor filologii klasycznej Uniwersytetu Wrocławskiego.
        W swoich badaniach naukowych zajmowała się teatrem i dramatem starogreckim. W jej przypadku nauka szybko znalazła sobie kompana w postaci sztuki – wraz z tworzeniem pracy doktorskiej powołała do życia teatr studencki, w którym reżyserowała antyczne sztuki, występując w nich jednocześnie jako aktor. Pisała także utwory własne, przede wszystkim prozę, wówczas także zaczęła rysować – nieśmiałe akty, portrety, pejzaże… Wtedy jeszcze nie wiedziała, że główny temat swoich artystycznych inspiracji ma nad głową. Ptaki. Od trzech lat swój rysunkowy czas poświęca właśnie im. Obserwując ptaki w terenie i odkrywając w sobie ornitologiczną pasję, w sposób naturalny próbuje uchwycić na papierze to, widzi. Rysunki zrodziły się z zachwytu nad ptakami, z podziwu i wdzięczności dla nich.
Jak sam o sobie mówi: -Za każdym razem, gdy obcuję z ptakami – tymi w naturze i tymi na kartce papieru – utwierdzam się w przekonaniu, że jestem tu, gdzie miałam być.

            Ewa Szymielewicz na co dzień pracuje w Osiedlowym Ośrodku Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej w Brodnicy, gdzie prowadzi z dziećmi zajęcia naukowe, teatralne i plastyczne. Uwielbia podróże i swojego psa.
🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠 🟠  🟠 🟠 🟠 🟠

 „ZRÓB WYSTAWĘ Z BDK”, to autorski projekt Brodnickiego Domu Kultury, mający na celu wspieranie młodych twórców, w promowaniu efektów ich artystycznej pracy. Malujesz? Fotografujesz? Rysujesz? ZRÓB WYSTAWĘ z BDK!!  

Zapraszamy do współpracy artystów wszelkiej maści. Jako instytucja kultury jesteśmy otwarci na tradycyjne formy wypowiedzi artystycznej, jak również na działania niekonwencjonalne i eksperymentalne, o dużym potencjale artystycznym.
We wszystkim Ci pomożemy! Zapewniamy dwie sale ekspozycyjne (ok. 100 m2 każda), z szynowym systemem ekspozycyjnym, pomoc przy instalacji ekspozycji, pomoc graficzną przy tworzeniu druków promujących wydarzenie, antyramy niezbędne do właściwej ekspozycji prac, promocję wydarzenia w mediach społecznościowych i lokalnych oraz pomoc w przygotowaniu wernisażu.
Zgłoszenia zostaną rozpatrzone na podstawie dokumentacji fotograficznej, przesłanej na adres bdk6@wp.pl lub dostarczonej osobiście do Brodnickiego Domu Kultury, ul. Przykop 43, 87-300 Brodnica, ☎️565982142
Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
📌 imię, nazwisko autora prac;
📌 dokumentację fotograficzną;
📌 telefon kontaktowy.
Zastrzegamy sobie dwutygodniowy termin na rozpatrzenie zgłoszenia i poinformowanie wnioskodawcy o podjętej decyzji.
Wszelkie prace promujące ksenofobię, obrażające uczucia religijne oraz zaangażowane politycznie nie będą brane pod uwagę.
Kurator wystaw – artysta malarz Marcin Szymielewicz,
 📲660313692

Szczegóły

Data:
10 grudnia 2021
Czas:
18:00 - 19:30

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content