JOGA – Joanna Laskowska

OD 1 STYCZNIA 2019 ZAPRASZAMY DO BDK NA ZAJĘCIA VINYASA i HATHA JOGI!

Vinyasa joga są to dynamiczne sekwencje, łączące pozycje statyczne, ale vinyasa nie ogranicza się jedynie do przejść między pozycjami. Vinyasa to określony sposób wchodzenia do pozycji, to przede wszystkim synchronizacja ruchu z oddechem. W praktyce, koncentracja jest na oddechu – to ruch dostosowuje się do oddechu, a nie odwrotnie. W sekwencjach dynamicznych, gdzie pozycje wykonuje się na wdechu bądź wydechu, pozycja trwa tyle co przypisany jej wdech lub wydech. Do pozycji statycznych wchodzi się również w ten sam sposób dostosowując ruch do oddechu. To oddech inicjuje ruch. Właściwe połączenie ruchu i oddechu ułatwia wykonanie i pogłębienie pozycji, nadaje płynności ruchowi oraz pomaga w koncentracji. To właśnie vinyasy czynią tę praktykę niezwykle dynamiczną. To właśnie vinyasa daje uczucie „flow”,  tworząc jakby taniec na macie.
 
Joga ma bardzo pozytywny wpływ na nasze ciało, umysł i emocje. Podnosi wydolność organizmu, wyprostowuje sylwetkę,  pozwala pokonać dolegliwości bólowe, reguluje ciśnienie, poprawia trawienie, wzmacnia odporność organizmu, niweluje dolegliwości związane z PMS, wzmacnia kręgosłup i rozciąga mięśnie, redukuje poziom stresu.
Instruktorem jest Joanna Laskowska, a zajęcia odbywają się we wtorki o godz. 19:30 i w  czwartki o 19:00, na sali lustrzanej.
Zapisy – 733 802 276

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury