BDK ON LINE 👀💻👀 – LINE DANCE Z ZAJDĄ

Czy nauka tańca przez internet jest możliwa? Nie tylko możliwa, ale też łatwa, szybka i przyjemna! Ucz się wygodnie gdzie i kiedy chcesz – bez żadnych ograniczeń!
ZAPRASZAMY NA LEKCJE TAŃCA ON LINE, z instruktorem lockingu w Brodnickim Domu Kultury, charyzmatycznym MACIEJEM ZAJDĄ:-)

LEKCJA 1
Nasz choreograf, świetny locker i mistrz street dance tym razem nauczy Was jak tańczy się…line dance (taniec liniowy). Jest to forma tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje tańca, wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy, tańczących w jednej lub kilku równoległych liniach. Powszechna popularność tańca liniowego rozpoczęła się w roku 1992 od wielkiego sukcesu piosenki Billy Ray Cyrus’a „Achy breaky heart”. Jednym ze sposobów promocji tej piosenki było napisanie przez choreografkę Melanie Greenwood liniowego układu tanecznego. Pomysł był na tyle trafiony, że „Achy breaky heart” została największym hitem Cyrus’a i jedną z najlepszych piosenek country lat 90, a tańce liniowe stały się najmodniejszym stylem tańca w Ameryce Północnej. Line dance łączy w sobie formy różnych countrowych tańców: 2 step, shuffle, western promenade dance, countrowe warianty polki, walca, swinga, a także rock’n’rolla. Widoczny jest również w teledyskach gwiazd popu, czego przykładem może być dobrze Wam znana Macarena:-)
!!!! MUZA DO POBRANIA !!!!LEKCJA 2
Wiemy już z lekcji 1 czym jest line dance.  A czy wiecie, kto go spopularyzował? Powszechna popularność tańca liniowego rozpoczęła się w roku 1992 od wielkiego sukcesu piosenki Billy Ray Cyrus’a, „Achy breaky heart”. Taak, tego od Miley🙂Jednym ze sposobów promocji tej piosenki było napisanie przez choreografkę Melanie Greenwood liniowego układu tanecznego. Pomysł był na tyle trafiony, że „Achy breaky heart” została największym hitem Cyrus’a i jedną z najlepszych piosenek country lat 90., a tańce liniowe stały się najmodniejszym stylem tańca w Ameryce Północnej.
!!!! MUZA DO POBRANIA !!!!

LEKCJA 3