ZUMBA®KIDS / ZUMBA®KIDS JUNIOR

ZUMBA®KIDS (dzieci 3-5 lat):
– wtorek, 17:00-18:00,
– czwartek, 17:00-18:00
Zajęcia płatne:  5 zł/1 h

ZUMBA®KIDS JUNIOR (6-13 lat):
– poniedziałek, 17:00-18:00
Zajęcia płatne: 5 zł/1 h

ZUMBA®KIDS, to odmiana Zumby Fitness, tyle, że skierowana do dzieci. Promuje zdrowy tryb życia u dzieci, uczy szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć dzieci uczą się tańca, koordynacji, równowagi, kształtuje się i rozwija ich kreatywność, dyscyplina oraz pamięć. Są to zajęcia bezpieczne i skuteczne.
Zajęcia ZUMBA®KIDS zaczynają się od rozgrzewki, aby dobrze rozgrzać mięśnie i przygotować organizm dziecka do dalszych ćwiczeń. Następnie rozpoczyna się nauka kroków tańca. Dzieci nie lubią monotonii, dlatego też przygotowywane są dla nich specjalne gry i zabawy. Dzięki nim dzieci dowiadują się o nowych rodzajach tańca oraz krótko o ich historii, np. gdzie powstały.
ZUMBA®KIDS to zestaw ćwiczeń i zabaw rytmiczno-ruchowych zaspokajających wrodzoną potrzebę ruchu dziecka. Realizując to stosowane są również ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne i związane z techniką ruchu.
Zajęcia dzielą się na trzy etapy. Pierwszym z nich jest prowadzenie zabaw i ćwiczeń inhibicyjno – incytacyjnych polegających na szybkiej reakcji ruchowej, na usłyszany sygnał. Zahamowanie ruchu i pobudzenie do niego. Ćwiczenia te mobilizują uwagę, ćwiczą pamięć, słuch, spostrzegawczość oraz doskonalą koordynację ruchowo-słuchową u dziecka.
Kolejnym etapem są zabawy i ćwiczenia metrorytmiczne, które rozwijają poczucie rytmu, metrum i tempa, a więc są przejawem naturalnej dziecięcej ekspresji. Kształcenie poczucia metrum uczy wewnętrznej równowagi psychoruchowej. Ćwiczenia z zakresu poczucia tempa uświadamiają dzieciom przebieg zjawisk przyspieszenia i zwolnienia w muzyce.
Ostatnim etapem w zajęciach z najmłodszymi są zabawy i ćwiczenia rytmiczno- ruchowe, które kryją bogactwo form. Oryginalna muzyka oraz prosta choreografia sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w tego rodzaju zajęciach.
Zajęcia ZUMBA®KIDS pobudzają pracę mózgu i tym samym mają korzystny wpływ na rozwój intelektualny dziecka.
Na duże znaczenie zabawy zwróciła uwagę Amerykańska Akademia Pediatrii, która na podstawie przeprowadzonych przez siebie badań, w raporcie z 2007 r. stwierdziła, że zabawa pozwala dzieciom wykazać się kreatywnością, a jednocześnie rozwijać wyobraźnię, zręczność oraz siłę fizyczną, poznawczą i emocjonalną.
źródło: www.aap.org

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury