Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„CZŁOWIEK DELFIN” – seans DKF „BRODNICA”

18 września 2020, 18:00 - 20:00

10PLN
DKF „BRODNICA” wznawia działalność po przerwie!
Przed nami seans z długo wyczekiwanym filmem, „CZŁOWIEK DELFIN”.
„Siedzę na platformie. Zamykam oczy. Mój oddech coraz bardziej spowalnia, zaczynam odzyskiwać mój wewnętrzny spokój. Jestem gotów”. Niedługo Jacques Mayol zejdzie pod powierzchnię wody bez żadnego sprzętu. Zbliżając się do dna oceanu nie wiedział, że oprócz ciała ciągnie za sobą także całe swoje życie. Pobijanie rekordów kojarzy się z Księgą Guinessa, jednorazowym świętem, zdarzeniem, które przeminęło tak szybko, jak nastąpiło. W taki sposób sukces Jacquesa Mayola ukazuje słynny „Wielki błękit”. „Człowiek delfin” opowiada o tym, co zostało tam pominięte.
Punkt kulminacyjny w życiu Mayola. nadszedł 29 listopada 1976 roku, w okolicach wyspy Elba., kiedy to po trzech minutach i czterdziestu sekundach pełnych napięcia, czujnego wzroku lekarzy i asystujących nurków Jacques Mayol wynurzył się spod wody, ustanawiając nowy światowy rekord we freedivingu – 100 metrów. Od tego momentu sława zaczęła przejmować kontrolę nad jego życiem. Był tak oddany wodzie, że inne symultaniczne sfery życia pozostawały niczym szczury na lądzie. Reżyserowanie podwodnych porno dla pieniędzy, rodzina pozostawiona sama sobie, pogłębiająca się pod koniec życia depresja.
Sam film zawiera także wątek „Wielkiego błękitu”. Po jego premierze Jacques Mayol zaczął zmierzać ku bezkresnej ponurej głębi postępującej depresji.
„Człowiek delfin” nie jest jednak sam w sobie filmem ponurym. Historia ta opowiada w końcu o połączeniu człowieka z oceanem, z naturą, chęcią oderwania się od przyziemnego życia, a przede wszystkim o poszerzaniu granic ludzkiego ciała i ducha. Kolaż zapisków nurka, archiwalnych nagrań oraz wspomnień ludzi, z którymi obcował zabiera nas w podróż przez życie człowieka, który, wahając się między lądem a ziemią, wybrał morską toń (za: Marysia Wróbel/nowyfolder.com).
„Człowiek delfin” / „Dolphin man”
Reżyseria: Lefteris Charitos
Produkcja: Francja, Grecja, Japonia, Kanada, 2017
Czas trwania: 79 minut
Plakat: Filmweb
! U W A G A !
Składkę członkowską w wys. 10 zł wpłacamy na konto 09102050240000180200101022.
W tytule wpłaty proszę wpisać imię i nazwisko oraz DKF BRODNICA. 

 

Szczegóły

Data:
18 września 2020
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
10PLN

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

DKF „BRODNICA”
Email:
dkfbrodnica@gmail.com

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury