Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FREEART CONCEPT – UWALNIAMY SZTUKĘ!

28 czerwca 2021, 10:00 - 10 lipca 2021, 18:00

FREEART CONCEPT – UWALNIAMY SZTUKĘ!

Najpierw, w naszych głowach zrodził się pomysł. Dwutygodniowe warsztaty, na pełnych obrotach, z artystycznie uzdolnioną młodzieżą. Brodnicki Dom Kultury, to instytucja, która od lat zajmuje się  krzewieniem kultury lokalnym środowisku, dlatego doskonale znamy osoby/ organizacje/ stowarzyszenia prowadzące działalność w obszarze edukacji i sztuki, i chętnie nawiązujemy z nimi współpracę. Łączymy zarówno ludzi, którzy chcą przekazać swoje umiejętności dalej, jak i tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego. Dla nas najważniejsza jest pasja do sztuki i radość ze wspierania ciekawych działań oraz ważnych przesłań.

Tak powstał FreeArt Concept – projekt, angażujący inicjatywy oddolne, zakładający warsztaty adresowane do uzdolnionej artystycznie młodzieży, z naszymi specjalistami z zakresu: muzyki (umuzykalnienie, emisja głosu, śpiew wokalny), tańca (doskonalenie koordynacji ruchu, stworzenie układu choreograficznego, który wykorzystany zostanie w nowej produkcji, rozwój świadomości ciała i jego kontroli), teatru (techniki aktorskie, ćwiczenia dykcji, praca nad swobodą wchodzenia i wychodzenia ze stanów emocjonalnych ) i plastyki (rysunek, malarstwo, rzeźba, kompozycja).

Jako jednostce kultury bardzo nam zależy na budowaniu trwałej relacji z odbiorcami naszych działań, w duchu „audience development”, dlatego też wspieramy artystyczne pasje, edukujemy i tworzymy przyjazną atmosferę wokół kultury tworzonej oddolnie, przez amatorów. Taką kulturę od wielu lat kreują,  między innymi, uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy, których inspiruje i twórczo aktywizuje nauczyciel geografii o duszy estradowego artysty, Wojciech Zembrzycki. 
Warsztaty, w których wezmą udział podopieczni pracowni artystycznych BDK oraz uczniowie I LO w Brodnicy, poprowadzą instruktorzy Brodnickiego Domu Kultury:
* wokalne – Joanna Nehring-Roszkowska (trener emisji głosu),
* taneczne – Maciej Zajda (tancerz, choreograf),
* plastyczne – Magdalena Dobrosielska-Jankowska i Marcin Syzmielewicz (artyści plastycy),
* teatralne – Aneta Giemza-Bartnicka (instruktor teatralny).
Doskonale wiemy, że kiedy młodzi ludzie postanawiają „zająć się” kulturą, efekty mogą przerosnąć oczekiwania, dlatego już teraz,
10 LIPCA 2021, zapraszamy  na spektakl podsumowujący nasze  wspólne działania artystyczne.
 
KOORDYNATOR PROJEKTU FREEART CONCEPT – Aneta Giemza-Bartnicka z Brodnickiego Domu Kultury.
PARTNER  – I Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy.

Projekt FreeArt Concept finansowany jest z mikrodotacji Terenowego Domu Kultury, z programu „Bardzo Młoda Kultura 2021 – kujawsko-pomorskie”.

Szczegóły

Start:
28 czerwca 2021, 10:00
Koniec:
10 lipca 2021, 18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1417676545252121?active_tab=about

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
+ Google Map
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content