Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PROJEKT „SŁOWO MA MOC TWÓRCZĄ”

9 maja, 10:00 - 17:00

„SŁOWO MA MOC TWÓRCZĄ” – NOWY PROJEKT STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ KULTURY I SZTUKI „BRACTWO”.

„Trzeba nam dużo prostych słów jak chleb, miłość, dobroć, aby ślepi w ciemności nie zgubili właściwej drogi, trzeba nam dużo ciszy i w powietrzu i w myśli, abyśmy usłyszeli głos cichy, nieśmiały, głos gołębi, mrówek, ludzi, serc i ich bolesny krzyk pośród krzywd, pośród tego wszystkiego, co nie jest ani miłością, ani dobrocią, ani chlebem”. (Halina Poświatowska)

Od najdawniejszych czasów ludzie wierzyli, że słowa mają magiczną moc: to, o czym mówimy, naprawdę może się stać. Słowa dają i odbierają życie. Są błogosławieństwem i przekleństwem. Niszczą i leczą. Bywają jak uderzenie kamieniem i jak miód na serce. Napastliwe są przyczyną depresji i chorób, zachwytu – uskrzydlają.

Nasz projekt odsłania na nowo „słowo”, które staje się czynnikiem twórczym. Pokazuje jego moc sprawczą w tworzeniu. Chcemy, by na nowo otworzył młodzież na obcowanie z literaturą, która z kolei ma stać się impulsem, swoistą inspiracją do dalszego tworzenia.

Projet ma na celu pokazanie kreacji ilustracji w nowej odsłonie, w odejściu od schematu. Działanie jest otwarte na każdą formę sztuk plastyvcznych, wliczając w to formy przestrzenne i miniinstalacje.
Jest naszym pragnieniem, aby nowa realizacja przestrzenna poruszyła odbiorcę i zaskakiwała oryginalnością pomysłów, które drzemią w naszych głowach, a porusza je właśnie słowo.

Zadanie dofinasowano ze środków budżetu Gminy Miejskiej Brodnica oraz Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Szczegóły

Data:
9 maja
Czas:
10:00 - 17:00

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizatorzy

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KULTURY I SZTUKI „BRACTWO”
BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content