Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„ZRÓB WYSTAWĘ W BDK” – DAWID ŁAWICKI „KONTRASTY”

21 kwietnia, 18:00 - 19:30

21 KWIETNIA 2023 ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ PRAC DAWIDA ANDRZEJA ŁAWICKIEGO „KONTRASTY”, W RAMACH PROJEKTU
„ZRÓB WYSTAWĘ W BDK”.

Kolejnym artystą, którego prace chcemy Państwu zaprezentować, jest DAWID ANDRZEJ ŁAWICKI – urodzony w Płocku, absolwent grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stypendysta rektora UMK oraz Prezydenta Miasta Torunia. Dyplom magistra sztuki uzyskał w pracowni prof. Marka Basiula.

Jego prace były wystawiane na ponad 20 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego dolom artystyczny został wyróżniony i wziął odział w wystawie “Dyplom 2021, Najlepsze dyplomy Wydziału Sztuk Pięknych UMK”, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. W 2022 roku uzyskał Wyróżnienie Honorowe Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na II Edycji Konkursu Sztuki Nowe Sytuacje „Kontrasty”, organizowanym przez Fundację „iki”.

Obecnie, zaczął studia doktoranckie, w Szkole Doktorskiej Artium Humaniorum na UMK w Toruniu. W swoim projekcie artystycznym skupia się na uzyskaniu grafiki o cechach druku wklęsłego i wypukłego, przy wykorzystaniu sklejki jako podstawowego budulca matrycy graficznej.

Artist’s Statement:
Główną inspirację do moich prac czerpię z natury. W mojej twórczości motywy zaczerpnięte z przyrody przetwarzam tak, by zatraciły swoją pierwotną formę, tworzę w ten sposób swego rodzaju abstrakcję organiczną. Główną gałęzią mojej twórczości jest szeroko pojęta grafika. Swoje kompozycje graficzne wykonuję poprzez nawarstwienie kolejnych motywów, podwójne i potrójne nabicia czy szablony. W 2021 roku obroniłem dyplom magisterski pracą, pt. „Przednówek” – było to 18 prac wykonanych w technice drzeworytu i w technice druku transferowego. Główną inspiracją do dyplomu były krowy, tak nieodzowny element krajobrazu moich rodzinnych stron. Krowa nie stanowiła dla mnie głównego tematu moich prac ale posłużyła jako pretekst do stworzenia grafik.

Opracowałem formę moich dzieł, w których krowa zatraca się w swoistej abstrakcji nawarstwionych przedstawień i jednocześnie wydobywam je przez detal ogona, ucha, rogu itp. Prace z mojego cyklu dyplomowego „Przednówek” otrzymały wyróżnienia i brały udział w licznych wystawach. W 2022 roku zacząłem prace nad dwoma kolejnymi cyklami – „Tasiemki” oraz „Error”. Cykl „Tasiemki” narodził się z nudy. Jako uczeń, zawsze kiedy nudziło mi się na zajęciach, wyrywałem kartkę z zeszytu i zaginałem ją w harmonijkę a następnie rwałem na paski i coś z tego próbowałem jeszcze zrobić, jakość zapleść. Tak samo robię w tym cyklu – tnę grafikę na tasiemki, czyli niszczę ją i próbuje z dwóch pociętych odbitek zapleść je i stworzyć w ten sposób nową wartość. Natomiast w cyklu „Error” eksperymentuję z kolorem. W swojej twórczości zajmuję się także malarstwem olejnym oraz fotografią analogową.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?  ? ? ? ?

 „ZRÓB WYSTAWĘ Z BDK”, to autorski projekt Brodnickiego Domu Kultury, mający na celu wspieranie młodych twórców, w promowaniu efektów ich artystycznej pracy. Malujesz? Fotografujesz? Rysujesz? ZRÓB WYSTAWĘ z BDK!!  

Zapraszamy do współpracy artystów wszelkiej maści. Jako instytucja kultury jesteśmy otwarci na tradycyjne formy wypowiedzi artystycznej, jak również na działania niekonwencjonalne i eksperymentalne, o dużym potencjale artystycznym.
We wszystkim Ci pomożemy! Zapewniamy dwie sale ekspozycyjne (ok. 100 m2 każda), z szynowym systemem ekspozycyjnym, pomoc przy instalacji ekspozycji, pomoc graficzną przy tworzeniu druków promujących wydarzenie, antyramy niezbędne do właściwej ekspozycji prac, promocję wydarzenia w mediach społecznościowych i lokalnych oraz pomoc w przygotowaniu wernisażu.
Zgłoszenia zostaną rozpatrzone na podstawie dokumentacji fotograficznej, przesłanej na adres bdk6@wp.pl lub dostarczonej osobiście do Brodnickiego Domu Kultury, ul. Przykop 43, 87-300 Brodnica, ☎️565982142
Prawidłowe zgłoszenie powinno zawierać:
? imię, nazwisko autora prac;
? dokumentację fotograficzną;
? telefon kontaktowy.
Zastrzegamy sobie dwutygodniowy termin na rozpatrzenie zgłoszenia i poinformowanie wnioskodawcy o podjętej decyzji.
Wszelkie prace promujące ksenofobię, obrażające uczucia religijne oraz zaangażowane politycznie nie będą brane pod uwagę.
Kurator wystaw – artysta malarz Marcin Szymielewicz,
 ?660313692

 

 

Szczegóły

Data:
21 kwietnia
Czas:
18:00 - 19:30

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizator

BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content