KINOTEKA BRODNICA – INFORMACJE

KINOTEKA BRODNICA, to projekt umożliwiający widzom spotkanie z kinem – zarówno z klasyką, jak i z kinem współczesnym. Chcemy rozkochać Was w sztuce filmowej, bo przecież film to SZTUKA! Realizacja projektu jest możliwa dzięki UM Brodnicy, który sfinansował zakup projektora NEC P653U format 16:10, o rozdzielczości natywnej 1920 x 1200/6500 ANSI, z obiektywem NEC NP30 ZL oraz ekranu ramowego AV STUMPFL MONOBLOX 32. Koszt – 45 tys PLN.
Umowa licencyjna z Motion Picture Licensing Company pozwala KINOTECE BRODNICA korzystać z tysięcy tytułów polskich i zagranicznych producentów filmowych i telewizyjnych, w tym z największych hollywoodzkich wytwórni i producentów niezależnych. Jednak bezpłatne wyświetlanie filmów niesie ze sobą pewne ograniczenia. Ponieważ Parasol Licencyjny® to licencja niekomercyjna, nie uprawnia nas ona do podawania informacji o seansach, z wykorzystaniem tytułów za pomocą reklamy, skierowanej do NIEOKREŚLONEGO odbiorcy. Krótko mówiąc – możemy reklamować seans, jednakże bez podawania do publicznej wiadomości jego tytułu. Dlatego, ujęliśmy seanse w bloki tematyczne.
I tak, w każdy pierwszy i ostatni czwartek m-ca zapraszamy do „KINA nie TYLKO DLA KOBIET”, w którym prezentujemy repertuar lekki, łatwy i przyjemny (romans, melodramat, komedia, itp.). Piątki, to „KINO MOCNE” – w tym bloku wyświetlamy seanse „z dreszczykiem” (kino akcji, filmy sensacyjne, horrory, thrillery, itp.), a w soboty, w bloku „KINO MÓWI”, wyświetlane są filmy, tzw. zaangażowane społecznie. Niedziele należą do rodziny. W bloku „SEANS Z MAMĄ I TATĄ” prezentujemy bajki pełnometrażowe, adresowane do dzieci w wieku szkolnym, a maluszków (od niemowlaka, do przedszkolaka) zapraszamy do „KINA MALUCHA” – w tym bloku proponujemy krótsze bajki, trwające nie dłużej, niż 10 min. jedna (czas trwania seansu nie przekroczy 40 min.), dzieci mogą siedzieć u opiekunów na kolanach, na sali włączone jest lekkie oświetlenie, a dźwięk przyciszany. Wszystko po to, by zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki dla maluszków, dla których często jest to pierwsza wizyta w kinie.
Szczegółowych informacji wolno nam jednak udzielać KONKRETNEMU odbiorcy, np. w mailu, na fb, priv lub telefonicznie. I każdy może te informacje dowolnie powielać:-) Jeśli więc chcesz być na bieżąco z filmowym repertuarem, zapisz się do newslettera, na stronie www.bdk.brodnica.net – będziemy informować cię na bieżąco o wszystkich seansach KINOTEKI BRODNICA, KINA VISA oraz seansach edukacyjnych. Stworzona również została grupa zamknięta https://www.facebook.com/groups/1172321719564627/, w której zamieszczamy wszystkie te informacje, których nie możemy podawać do wiadomości publicznie – czyli tytuły filmów, szczegóły obsady, nazwiska reżysera, itp. Zachęcamy więc do subskrypcji newslettera oraz do dołączenia do grupy sympatyków KINOTEKI!

W ramach projektu KINOTEKA BRODNICA realizowany jest program KINOSZKOŁA. Ma on na celu nie tylko umożliwienie spotkania z kinem, ale przede wszystkim wsparcie uczniów i pedagogów w ich dążeniu do podnoszenia kompetencji medialnych
Program KINOSZKOŁY adresowany jest do uczniów na wszystkich poziomach kształcenia, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów szkół średnich, ponieważ nowa formuła egzaminu dojrzałości wymaga od nich umiejętności zrozumienia środków, jakimi operują teksty kultury oraz otwartości na związki intertekstualne. Te umiejętności rozwija analiza filmu, a ekranizacje lektur korespondują z podstawą programową poszczególnych etapów kształcenia. Seanse KINOSZKOŁY odbywają się na sali widowiskowej Brodnickiego Domu Kultury, w ustalonym wcześniej terminie, a ich przebieg przewiduje krótkie wprowadzenie, projekcję filmu oraz dyskusję po seansie (jeżeli czas na to pozwoli). Do wyświetlanych filmów przygotowywane są interdyscyplinarne materiały dydaktyczne.
INFO O SEANSACH – KASIA WATKOWSKA, TEL. +48 668 283 124
WSZYSTKIE SEANSE KINOTEKI BRODNICA SĄ BEZPŁATNE!