Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

BUT 2022 – OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL „BRODNICKA UCZTA TEATRALNA”

17 września, 10:00 - 18 września, 23:59

DWA DNI, KILKANAŚCIE SPEKTAKLI, NIEZWYKLI AKTORZY I CUDOWNA PUBLICZNOŚĆ – taka właśnie jest BRODNICKA UCZTA TEATRALNA!

17 i 18 września 2022 na deskach Brodnickiego Domu Kultury gościć będą amatorskie grupy teatralne, z całej Polski. Zachęcamy brodnicką publiczność do aktywnego uczestnictwa w spektaklach, przybywajcie!

Stało się tradycją, że OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BRODNICKA UCZTA TEATRALNA inauguruje jakiś wyjątkowy monodram. W tym roku na deskach BDK wystąpi Sonia Bohosiewicz, która 16 WRZEŚNIA, O GODZ. 18:00, zaprasza wszystkich na „DOMÓWKĘ”!
(informacja w odzielnym wpisie).

Teatr od zawsze był miejscem międzypokoleniowych spotkań, przestrzenią sprzyjającą rozmowie, także osób o odległych, życiowych doświadczeniach czy rozbieżnych poglądach. Nie wyobrażamy sobie przestrzeni kulturalnej bez teatru – bez magii sceny, która ma niezwykły dar jednoczenia tego, co pozornie niejednorodne. Doskonale o tym wiedzą publiczność i uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Brodnicka Uczta Teatralna gdzie, jak w teatralnej rodzinie, różne pokolenia artystów mogą liczyć na swoje wzajemne wsparcie i zrozumienie, gdzie doświadczenie mistrzów łączy się z kreatywnością amatorów.

PROGRAM BUTa 2022:
SOBOTA 17 WRZEŚNIA
10:00 – OTWARCIE FESTIWALU
10:15 | Teatr Pneumatyczny / Stowarzyszenie Artystyczne PNEUMA / Augustów/ SŁOIKI, CZYLI SKRÓCONY KURS ROBIENIA PRZETWORÓW”, reż. Paweł Leszkowicz.

11:50 | Grupa Teatralna Ło/men / Miejski Ośrodek Kultury / Lubawa/ RÓŻOWA SKARPETKA”, reż. Monika Kazimierczyk.

12:50 | Alicja Wojnarowska / Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy / Dębica/ ODDECH”, reż. Dominika Migoń–Madura.

15:20 | The MASK- Teatralny Bielsk Podlaski / Stowarzyszenie Kreatywny Bielsk Podlaski/ JAK TY NIC NIE ROZUMIESZ”, reż. Mateusz Sacharzewski.

16:30 | Teatr Inaczej / Warszawa/ JACK & ROSE”, reż. Adrian Luzar.

18.00 | Kompania Teatralna Mamro / Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów / Warszawa/ NIEDŹWIEDŹ”, reż. Grzegorz Reszka.

20:30 – SPOTKANIE Z JURY I OMÓWIENIE SPEKTAKLI

NIEDZIELA 18 WRZEŚNIA
10:00 | Teatr Krzesiwo / Warszawa
SZTUKA LATANIA”, reż. Ryszard Polaszek

11:00 | Teatr MPF / Zespół Szkół Ogólnokształcących / Gostyń/ ZanikaNie”, reż. Ewelina Mendyka.

12:00 | TEATR FORMA MARCINA FORTUNY / Radom/PIEŚŃ HUMBAKA”, reż. Marcin Fortuna.

Ok. 14:30 – OGŁOSZENIE WYNIKÓW I ZAKOŃCZENIE FESTIWALU

WYSTĘPY ARTYSTÓW OCENIAĆ BĘDZIE JURY, W SKŁADZIE:
JAN KAROW – krytyk teatralny, kulturoznawca. Wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Publikuje m.in. na łamach „Teatru” i Gazety Teatralnej „Didaskalia”. Był członkiem Komisji Artystycznej 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

MARIUSZ JAKUS – polski aktor teatralny i telewizyjny, pedagog, doktor habilitowany nauk o sztukach pięknych w dziedzinie sztuk teatralnych. Profesor na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.
Jakus był aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu, Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, aktualnie pracuje w Teatrze Współczesnym w Warszawie.

Punktem zwrotnym w karierze Mariusza Jakusa okazała się kreacja w filmie Feliksa Falka pt. ”Samowolka”. Aktor został uhonorowany na XVIII Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodą za drugoplanową rolę męską.

Wśród licznych filmów i seriali, w których zagrał można wymienić m.in. „Kiler”, „Dom Zły”, „Ida”, „Kamienie na szaniec”, „Kamerdyner”, czy „Rojst”.

GRZEGORZ SIERZPUTOWSKI – aktor z ponad 20. letnim stażem. Ma na swoim koncie ponad 40 ról teatralnych i filmowych. Poza aktorstwem jego pasją jest praca reżyserska. Założyciel i kierownik Teatru Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel Fundacji Teatr BOTO w Sopocie oraz Teatru Trans-Atlantyk w Warszawie. Absolwent białostockiego Zespołu Placówek Kształcenia Artystycznego oraz Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Laureat nagrody ministerialnej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie edukacji artystycznej dzieci i młodzieży oraz stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

Od ponad 15 lat pedagog teatru w X Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Lider trenerów IMPROV w projekcie Creative Europe „Young Theater“ realizowanym w Słowenii, Serbii, Rumunii i Polsce.

W Teatrze Druga Strefa występował gościnnie ze spektaklami „Wieczorek Anarchistyczny” w reżyserii Ewy Ignaczak oraz „Zielony Mężczyzna” Teatru BOTO w reżyserii Adama Nalepy. Od 2021 roku stale współpracuje z Teatrem Druga Strefa, grając w „Czkawce”, „Publiczności” i „Windzie”.

NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE WSTĘP WOLNY! Wejściówki do odbioru od 1 września, na portierni BDK.

ORGANIZATOR – Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Sztuki „BRACTWO”, które w 2016 roku, za organizację Ogólnopolskiego Festiwalu „Brodnicka Uczta Teatralna” otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Rodzynki z pozarządówki”.

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BRODNICKA UCZTA TEATRALNA JEST WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO oraz GMINY MIASTA BRODNICA.

PATRONAT MEDIALNY:
Radio Pomorza i Kujaw, TV Brodnica, TV ElTRONIK.

Szczegóły

Start:
17 września, 10:00
Koniec:
18 września, 23:59
Strona internetowa:
https://fb.me/e/fnRMnLsgZ

Miejsce

BRODNICKI DOM KULTURY
Przykop 43
Brodnica, kujawsko-pomorskie 87-300 Polska
Telefon:
564982142
Strona internetowa:
bdk.brodnica.net

Organizatorzy

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ KULTURY I SZTUKI „BRACTWO”
BRODNICKI DOM KULTURY

Oficjalna strona internetowa Brodnickiego Domu Kultury

Skip to content